Дистанційне навчання з охорони праці

Охорона праці — це важлива система в житті будь-якого підприємства, яка відповідає за життя і збереження здоров’я працівників в процесі діяльності. Навчання з охорони праці включає щорічну обов’язкову перевірку знань працівників, інструктажі. Навчання може бути очне та дистанційне.

Головне завдання навчання — профілактика і зниження виробничого травматизму, професійних захворювань, нещасних випадків на виробництві та при виконанні працівниками службових обов’язків. Навчанню з охорони праці і перевірці знань підлягають усі працівники організації, в тому числі її керівник.

У яких випадках можна використовувати дистанційну форму навчання

Дистанційне навчання — одна з форм освоєння знань з охорони праці, яка реалізується за допомогою мережі Інтернет. Роботодавець може використовувати таку форму для навчання працівників в навчальному центрі або самостійно — це не заборонено. При навчанні працівників в навчальному центрі доцільно використовувати дистанційну форму, якщо немає можливості відволікати співробітників від роботи на строк від п’яти до дев’яти робочих днів. Використовуйте дистанційні курси з охорони праці навчання щоб навчити співробітників з віддалених філій.

Які переваги та недоліки дистанційного навчання

Переваги дистанційного навчання:

 1. навчання без відриву від роботи, зниження витрат роботодавця;
 2. зручний режим навчання, навчання в будь-який час і в будь-якому місці;
 3. послідовний виклад інформації.

Недоліки дистанційного навчання:

 • відсутність контакту з викладачем;
 • зниження залученості слухача;
 • немає можливості задавати питання;
 • ризик, що працівники проходять навчання формально;
 • тестування не завжди дозволить достовірно перевірити знання працівника.

У програму дистанційного навчання зазвичай входять:

 1. інтерактивний навчальний курс з теоретичним матеріалом і практичними вправами;
 2. нормативна база, яка містить всі необхідні для вивчення документи, структуровані за напрямками охорони праці;
 3. методичні та роз’яснювальні документи;
 4. відеолекції і презентації;
 5. тести поточного, проміжного і підсумкового контролю.

Що врахувати при організації дистанційного навчання?

При організації дистанційного навчання врахуйте, що кожен володіє індивідуальними особливостями по сприйняттю навчально-методичних матеріалів — одні воліють вивчати текстову інформацію, а іншим необхідний аудіовізуальний супровід.

Ви можете отримати додаткову інформацію за посиланням. Дистанційна форма навчання має чимало переваг і є сенс обрати саме її, якщо вам треба швидко організувати проведення відповідних заходів. На даний момент ви вже маєте реальну можливість знайти спеціалізовані компанії, котрі професійно займаються навчанням такого типу та можуть допомогти вам у вирішенні відповідних проблем. Проведення такого роду навчань слід довірити професійним компаніям, когді вже давно працюють у відповідному секторі.

Об авторе

mediaosvita