Як підібрати зимові шини на авто

Відмінними рисами літніх шин від зимових – це пересування по сухому покриттю і вони розраховані на швидкісний режим. Як для зимових шин характерними особливостями є безпеку під час пересування на автомобілі по сніжному покриву і крижаним дорожнім покриттям.

В основному при покупці автомобіля на ньому вже є всесезонний комплект автошин, але вони в великих випадках призначаються для м’якої зими і теплого клімату. Такий варіант не підійде для Росії, Білорусі і України, в таких державах головне практичність і безпеку.

Якщо використовувати всесезонні жорсткі автошини, по при температурі 10 градусів по Цельсію вони можуть стати твердими – можна збільшити шанс дорожньо-транспортної пригоди, при цьому гальмівний шлях буде збільшений. При таких температурах літні шини стають твердими і нагадують пластмасу, тендітної літня гума стає при 40 градусів по Цельсію.

Чим відрізняються шини

Розглядаючи зимові автомобільні шини, варто відзначити шипи, які можна встановити або вони вже є на колесах. Тому в залежності від шин зимова гума може бути нешипованной (фрикційної) і шиповану. Зимова гума на авто потрібна відповідати певним характеристикам.

Для шипованих автошин характерним є протектор з багатьма кількістю металевих вставок, при їзді на автомобілі вони будуть добре чіплятися з скільки поверхнею дорожнього полотна. Для кращої прохідності по сніжному покриттю на шипованих шинах є грубий візерунок на протекторі.

Шиповані автошини будуть ефективними для автолюбителів, які вважають за краще їздити по скільки дорозі, випробуваним снігу і часто виїжджають за місто. Також відмінний варіант шипованих автошин для новачків.

При покупці важливо враховувати наявність шипів, їх кількість. Адже при великій кількості вони будуть «цокати» по дорозі, тим самим дратуючи і відволікаючи водія від їзди. Також шипи можу вилітати при швидкісному режимі понад 120 км / ч.

В основному дороги мають бруд або пухкий сніг. Тому при їзді по таких дорогах багато автолюбителів вибирають липучки – фрикційні автошини. Вони діляться на скандинавські і європейські. Для європейських липучок характерним є їзда по мокрому снігу або по мокрому асфальту. На такому варіанті присутні ламелі (прорізи), а також присутній проектор з великою кількістю таких ламелей, для кращого відведення води з коліс. Ламелі працюють за типом обхвату – вони охоплюють нерівності дорожнього полотна і забезпечують зчеплення з дорожнім полотном. Тому з’явилася назва липучки. Ви можете придбати шини і диски на TyreClub.

Європейські автошини відмінний варіант для мокрого та сухого дорожнього покриття. Через грунтозацепов автошини можуть проходити сиру глину і землю. Однак вони мають недолік – для їзди по крижаній дорозі вони неефективні.

Скільки потрібно купити автошин?

Багато автовласників хочуть заощадити свої фінанси і набувають зимові шини тільки на передні або задні колеса, в залежності яка частина ведуча. Це неправильна дія, адже переважає різний зчеплення коліс, що призводить до аварій.

Об авторе

mediaosvita