Зеленського про ринок землі — останні новини з України

Підписавши Закон про ринок землі, Зеленський все ж залишив одне питання на розгляд українця – продати землю іноземцям? Він прийме рішення щодо майбутнього референдуму. Поки що землю зможуть придбати лише громадяни України, але ця процедура розпочнеться 1 липня 2021 року і лише в обсягах не більше 100 га на людину. Докладніше про це https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zelenskyj-pro-rynok-zemli-ostanni-novyny-ukrainy/. 

Останні новини з кабінету Президента

Для держави, основною спеціалізацією якої є виробництво сільськогосподарської продукції, пріоритетним завданням є розкриття тендерів на землю. Земельний фонд України становить приблизно 60 млн. га, з них 70%, тобто 43 млн. га, займають сільськогосподарські паї. Вони поділяються на кілька категорій:

  • рілля, на якій вирощують сільськогосподарські культури (переважно родючі чорноземи);
  • багаторічні насадження;
  • сіножаті;
  • пасовища.

Офіційний продаж земель сільськогосподарського призначення розпочнеться 1 липня 2021 року для фізичних осіб, а для приватних підприємців – 1 січня 2024 року. Однак державна земля не підлягає продажу.

Доступ до родючого українського ґрунту буде великою спокусою для корумпованих чиновників. Деякі фермери протестують проти скасування мораторію та відкриття продажу земель сільськогосподарського призначення, адже аукціони можна проводити безконтрольно, а великі монопольні підприємства беруть участь у загальній купівлі земельних паїв.

Протистояти цьому зможе електронна система Prozorro.Sales, співпраця з якою в майбутньому стане відчутною перевагою для формування ринку землі в Україні. Такий інструмент боротьби з тіньовими схемами повністю завадить хабарникам збагачуватися за рахунок тактично значущого джерела.

Зеленський про ринок землі

Зеленський назвав підписання Закону про ринок землі історичним моментом для кожної України та для себе. Але що буде далі? Як запровадити сільськогосподарські угіддя на основі чесності та доступності для всіх громадян?

Електронні платформи, такі як Українська універсальна біржа, борються з корупцією в нашій країні вже чотири роки. Крім того, вони допомагають продавати застарілі державні активи, не тільки не приносили доходу, а й вимагали надмірного фінансування. За роки плідної роботи електронної системи Prozorro.Sales було проведено понад 300 000 аукціонів, дохід від яких склав приблизно 30 млрд. грн.

Об авторе

mediaosvita